Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodní zvířata

 

VODNÍ ZVÍŘATA

 

Vodní zvíře je zvíře , a to buď obratlovců a bezobratlých , který žije ve vodě pro většinu nebo všechny z jeho života. [1] To může dýchat vzduch nebo získat jeho kyslík rozpuštěný ve vodě, která prostřednictvím specializovaných orgánů zvaných žábry , nebo přímo prostřednictvím svých pokožku. Přírodní prostředí a zvířata, která žijí v nich může být kvalifikováno jako vodní prostředí (voda), nebo pozemní (země). Zvířata, která se pohybují rychle z vody na zemi a naopak jsou často označovány jako obojživelné.

Termín vodní lze teoreticky použít na zvířata, která žijí v obou sladkovodní odst. sladkovodní živočichové ) nebo slaná voda odst. mořská voda zvířata ). Nicméně, adjektivum mořské se nejčastěji používá pro zvířata, která žijí ve slané vodě, tedy v oceánech, mořích, atd.

Vodních živočichů (především sladkovodní zvířata) jsou často zvláštním důrazem na památkáře z důvodu křehkosti jejich prostředí. Vodní živočichové jsou předmětem tlaku nadměrným rybolovem a destruktivní rybolovu a znečištění moří a změny klimatu .

 Leteckázvířata dýchací vodní

Kromě zvířat vodní dýchání, např. ryby, měkkýši apod., termín "vodním živočichem" se použije na dýchání vzduchu vodní nebo mořských savců, jako jsou ty v pořadí Cetacea odst. velryby ), který nemůže přežít na souši, ve stejně jako čtyřnohý savci , jako je vydry říční odst. Lontra canadensis) a Bobři (rodina Castoridae ).

Vodní živočichové jsou například mořští ptáci, jako například racků (rodina Laridae ), pelikáni (rodina Pelecanidae ) a albatrosi (rodina Diomedeidae ), a většina z Anseriformes (kachny, labutě a husy).

Obojživelné a amphibiotic zvířata, jako žáby (pořadí Anura ), zatímco oni vyžadují vodu, jsou odděleny do svého vlastního životního prostředí klasifikace. Většina obojživelníků (třídaAmphibia ) mají vodní larvy fázi, jako pulec , ale pak žít jako pozemní dospělé a může se vrátit do vody pářit .

Určité ryby také vyvinul dýchat vzduch na přežití kyslík-zbaven vody, jako je Arapaima (rodina Osteoglossidae ) a Keříčkovec v Clariidae ).

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 80758
Měsíc: 689
Den: 19